Область (частина країни)

Область (частина країни)

Область — це частина країни, державної території (наприклад, «Донецька область»); також «областю» називають район, у якому поширені певні явища (наприклад, «полярна область»).

ОБЛАСТЬ

Територію України поділено на 24 області. Це — Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська.

Крім областей, до складу держави входять Автономна республіка Крим і два міста — Київ та Севастополь, які мають спеціальний статус.

У кожній області є головне місто — обласний центр. Наприклад, у Вінницькій області це місто Вінниця, у Волинській — Луцьк, у Закарпатській — Ужгород, у Полтавській — Полтава. Області поділяються на райони. У розмовній мові такий обласний центр та його керівні організації теж називають «областю», наприклад: «Гордий їхав дід Семен в область делегатом, на свято одержання високої нагороди» (Остап Вишня); «Вже дзвонять з області, чи прибув трактор» (Олександр Довженко).

У 19 столітті на території України, що входила до складу Російської імперії, були губернії, які ділилися на повіти, а ті, в свою чергу, — на волості. Західну частину України у складі Польщі поділяли на воєводства і повіти.

Область (частина країни)

На світлині: Одесити вишивають карту України на Дерибасівській

Означення: західна, краща, мала, південна, північна, східна та інші.

Приклади:

  • Київ — столиця України, центр Київської області. (Із газети)
  • Батько одвіз матір до родичів на село в Харківську область. (Леонід Смілянський)
  • За царювання Тамари до Грузії були приєднані деякі області Персії. (Історія СРСР)
  • Гарячі джерела звичайно зустрічаються в областях діючих і згаслих вулканів. (Фізична географія, 1956)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 16 =