Українська Радянська Соціалістична Республіка

Українська Радянська Соціалістична Республіка

Українська Радянська Соціалістична Республіка (ж.р., Р.в. Української Радянської Соціалістичної Республіки)

Одна з 15 республік, що входила до складу Радянського Союзу.

Українська Радянська Соціалістична Республіка — рівноправна республіка у складі Союзу Радянських Соціалістичних Республік... (Конституція УРСР)

Україну проголошено радянською республікою у грудні 1917 року в Харкові. Першу Конституцію було прийнято в березні 1919 року. Столицею спочатку стало місто Харків, а потім — з 1934 року — Київ.

У грудні 1922 року створено Союз Радянських Соціалістичних Республік (скорочено СРСР) або Радянський Союз, до складу якого ввійшла Українська Радянська Соціалістична Республіка (скорочено до 1939 року — УСРР, потім — УРСР).

УРСР була державою, в якій вся влада належала Комуністичній партії. Діти входили до певних організацій: учні початкових класів до жовтенятської (значок — червона зірочка), учні середніх класів до піонерської (символ — червоний галстук), старшокласники і молодь до комсомольської (значок — червоний прапорець із написом ВЛКСМ).

Головними органами управління були: Верховна Рада УPCP і Рада Міністрів УРСР (Уряд УРСР). Державний герб УРСР — серп і молот, обрамлений колоссям. Державний прапор — червоно-синє полотнище.

УРСР припинила своє існування 24 серпня 1991 року після проголошення самостійної держави України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + seven =