Українознавство (наука)

Українознавство (наука)

Українознавство — це наука про культуру, побут, звичаї українського народу, становлення і розвиток української держави. Синонім: україністика.

УКРАЇНОЗНАВСТВО

Українознавство почали вивчати у школі порівняно недавно. Цей курс є складовою частиною кожного предмета від першого до останнього класу.

Українознавство (наука)

На уроках українознавства діти знайомляться з назвами сіл, міст, вулиць, народними промислами і ремеслами. Вони краще пізнають природу рідного краю, особливості побудови та оздоблення житла. Учні починають більше шанувати своїх предків, родовід, дізнаються про календарні свята і обряди, народний одяг, страви, напої. Отримуючи важливі знання про Україну як суверенну і незалежну державу, знайомляться з історичними подіями та видатними діячами нашої країни. Школярі вивчають легенди, казки, прислів’я, пісні, танці свого краю. Усе це допомагає дітям стати справжніми громадянами своєї країни, будувати нову державу.

Українознавство (наука)

У Києві працює Інститут українознавства, у Львові — Інститут українознавства імені Івана Крип’якевича. Створено Міжнародну асоціацію україністів, яка проводить міжнародні конгреси. Курси українознавства читаються в університетах Канади, Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Австралії та інших країн. Дослідники України й українського народу в США об’єднані в Американську асоціацію українознавців (ААУ).

Приклад: Після уроків українознавства я стала уважніше ставитися до своїх батьків. (Із газети)

Означення: наше, цікаве та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 1 =