Училище (навчальний заклад)

Училище (навчальний заклад)

Училище – це спеціальний навчальний заклад, що дає середню освіту і певну професію.

УЧИЛИЩЕ

Училища як спеціальні навчальні заклади виникли у 19 столітті. Тут здобували освіту переважно юнаки із заможних сімей.

Нині до училища можуть піти вчитися хлопці та дівчата, які закінчили 9 або 11 класів загальноосвітньої школи. Вони отримують там середню освіту й певну спеціальність: вихователя, майстра, столяра, муляра, продавця, військового, священика та інші.

Зараз існує багато міських та сільських професійних училищ. Спеціалістів на основі 9 класів готують 3-4 роки, на основі 11 класів — 1-2 роки. Усі середні професійно-технічні училища створюються на базі виробничих об’єднань, підприємств, будов і організацій. У сільській місцевості вони працюють у складі районних агропромислових об’єднань, міжгосподарських підприємств. Навчання поєднується з продуктивною працею в майстернях, на виробництві. Деякі училища мають свої підсобні господарства, наділи землі, техніку.

Училище (навчальний заклад)

Випускники училищ, які вчаться на «добре» і «відмінно», користуються пільгами при вступі до вишів (вищих навчальних закладів).

Приклад: Мій брат закінчив професійно-технічне училище і став муляром. (Із газети)

Означення: військове, духовне, комерційне, музичне, педагогічне, професійно-технічне та інші.

На фото: учениці Львівського професійного ліцею харчових технологій (угорі); показові виступи студентів вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + 8 =