Таврія (Крим і Причорномор'я)

Таврія (Крим і Причорноморя)

Таврія — це назва Кримського півострова та причорноморських степів у Середні віки та нові часи. Синонім: Таврика, Тавріда.

ТАВРІЯ

У давнину південну частину Кримського півострова, населеного таврами, греки називали Таврикою. Таври — плем'я невідомого походження, вперше зафіксоване грецьким істориком Геродотом у 5 столітті до нашої ери. Наприкінці 2 століття до нашої ери опинилося під владою Понтійського царства. На півночі і південному заході з Таврикою межували племена скіфів, на сході Боспорська держава, на заході з 5 століття до нашої ери грецьке місто Херсонес. Таври займалися хліборобством, скотарством і рибальством. Відбивали напади ворогів, серед яких були римляни. Коли скіфи під тиском сарматів відступили у Кримські гори, вони змішалися з таврами і стали називатися «тавроскифами». У Середні віки стала поширеною назва «Таврія».

Таврія (Крим і Причорноморя)

Картина Карло Боссолі

Після приєднання Кримського півострова до царської Росії у 1783 році почала вживатися назва «Тавріда». У 1802 році було утворено Таврійську губернію, яка на початку 20 століття складалася з Бердянського, Дніпровського, Мелітопольського, Євпаторійського, Перекопського, Сімферопольського, Феодосійського та Ялтинського повітів. Вона була ліквідована з утворенням Радянської соціалістичної республіки Тавріди у березні 1918 року. Пізніше Бердянський, Мелітопольський і Дніпровський повіти увійшли до складу Української PCP.

За традицією, Таврією називають Кримську та Херсонську області.

Таврія (Крим і Причорноморя)

Картина Олега Жорника «Таврида»

«Таврія» — назва футбольного клубу м. Сімферополя та торгова назва автомобіля ЗАЗ-1102, що випускався Запорізьким автомобільним заводом у 1987—2007 роках. Також «Таврія» — це найбільший український коньячний завод (м. Нова Каховка).

Приклад: Таври дали також назву Кримському півострову, який довгий час називався Тавридою, Таврікою або Таврією. (Енциклопедія українознавства для школярів і студентів)

Означення: зелена, родюча, сонячна, степова та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 + nineteen =