Середня Наддніпрянщина — це історико-етнографічний район, що розташований у середній частині басейну Дніпра.
Варіант: Наддніпрянщина. Синоніми: Середнє Подніпров’я, Подніпров’я, Наддніпрянська Україна.
СЕРЕДНЯ НАДДНІПРЯНЩИНА
До Середнього Подніпров’я належить більша частина Київської, Черкаської, Житомирської, Кіровоградської, Дніпропетровської областей. Цей район знаходиться по обидва боки річки Дніпро в її середній частині. Місцевість дуже мальовнича: правий берег вищий, помережаний балками і ярами, лівий нижчий, з невеликими горбами.
Наддніпрянці вирощують зернові культури, буряки, м’ясо-молочних тварин. Тут виробляють машини, прилади, тканини, взуття та інше, добувають корисні копалини: буре вугілля, торф, глину, пісок.
На Подніпров’ї збереглися давні традиції побудови житла. Ошатно виглядають обмазані глиною і побілені хати. Народний одяг славиться багато вишитими сорочками, плахтами, тканими поясами, свитками.
На території Середньої Наддніпрянщини склалася сучасна українська літературна мова. Цей край дав Україні Тараса Шевченка, Івана Котляревського, Івана Нечуя-Левицького та інших письменників.
Приклад: Було це в середині вересня, коли на нашій Наддніпрянщині весь світ пахне яблуками і нагрітим на сонці пшеничним зерном... (Василь Сухомлинський)
Означення: гарна, зелена, мальовнича та інші.