Район

Район

Район - це складова частина республіки, області, краю та великих міст. Також «районом» називається частина території, що має характерні ознаки, розташована поблизу чогось.

Наш район є одним із кращих в області. (Із газети)

В Україні на райони поділяються Автономна Республіка Крим, усі області. Кожна область має певну кількість сільських районів, наприклад, Львівська 20, Тернопільська 16, Харківська 25.

Район

Всього на 1 січня 2003 року було 490 районів. Головні населені пункти у районах міста або селища міського типу називаються районними центрами.

Райони також виділяють у великих містах: Києві, Львові, Дніпропетровську, Донецьку та інших. Так, у Києві на початок 2003 року було 10 районів, у Севастополі — 4, а всього в Україні нараховувалося 118 міських районів.

Район

Фото: kozubenko.net

«Районом» ще називають частину території, що має певні ознаки (промисловий район), місцевість, розташовану поблизу якогось об'єкта (район школи).

Означення: міський, промисловий, розвинутий, сільський та інші.

Район

Стале словосполучення:

Історико-етнографічний район — «місцевість, у якій проживають люди, що мають певні особливості в господарстві, побуті, стравах, одязі, обрядах і звичаях (Бойківщина, Буковина, Волинь, Гуцульщина, Закарпаття, Лемківщина, Опілля, Південь, Поділля, Покуття, Полісся, Прикарпаття, Середня Наддніпрянщина, Слобожанщина та інші)».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + nineteen =