Радіо — це передавання на відстань інформації за допомогою радіохвиль. У розмовній мові радіо — те саме, що радіопередача. Також «радіо» — скорочена назва для радіопередавача і радіоприймача, пристроїв для передавання інформації на відстань та її прийому, відповідно.
РАДІО
Радіо винайшов видатний російський фізик Олександр Попов у 1895 році. Він створив і радіопередавач, який працював за допомогою радіохвиль.
Перша радіопередача в Україні відбулася в Харкові у 1924 році. Найстаріша радіостудія разом із технічними приміщеннями працює у Львові з 1929 року.
Зараз існує багато радіовузлів (місць, де зібрана апаратура) та радіостанцій. Можна слухати передачі з-за кордону, всеукраїнські та місцеві за трьома каналами. Створено Державний комітет з телебачення та радіомовлення. Успішно працює Національна радіокомпанія України. Перша програма радіо звучить 19,4 години, радіопрограма «Промінь» — 24 години, третя програма (стерео) — 19,3 години щодня. Створено 24 обласні телерадіокомпанії, Севастопольська і Київська регіональні державні телерадіокомпанії та Державна телерадіокомпанія «Крим». Також в ефір виходять програми недержавних (комерційних) компаній.
Військові радіостанції. Фото: Міністерство оборони України
Радіо — це дуже зручний і швидкий засіб передавання інформації, особливо в тих місцях, де немає телебачення. Радіомовлення в Україні розпочинається після 5 години ранку і закінчується о 24 годині ночі звуками Державного гімну.
Приклад:
Летять по радіо слова,
З найдальших далей вісті...
(Наталя Забіла)
Означення: місцеве, українське, російське та інші.