Президент

Президент

Президент – це обраний на певний строк глава держави. Також президент – назва посади керівника установи, організації або товариства. Синоніми: глава, керівник.

В Україні посаду Президента держави було запроваджено спеціальним Законом від 5 липня 1991 року.

Президент України, згідно з 102 статтею Конституції України, є главою держави і виступає від її імені. Він є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав та свобод людини і громадянина. Президент є також Верховним Головнокомандувачем Збройних сил України.

Його обирають громадяни України строком на 5 років. Президентом України може бути громадянин України, який досяг 35 років, має право голосувати, проживає в Україні протягом 10 останніх років та володіє державною мовою. Одна і та ж особа не може виконувати обов’язки Президента України більше, ніж два строки підряд (10 років).

Президентом Української Народної Республіки вважають Михайла Грушевського. Першим Президентом України — сучасної держави, проголошеної в 1991 році, став Леонід Кравчук. Після нього Президентом України двічі обраний Леонід Кучма (у 1994 та 1999 роках), у 2005—2010 рр. Президентом був Віктор Ющенко, з лютого 2010 по лютий 2014 – Віктор Янукович.

Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов тимчасово виконував обов’язки глави держави у лютому — червні 2014 року, з 7 червня посаду заступив обраний на позачергових виборах Президент України Петро Порошенко (на фото).

Президе́нт (ч.р.; Р.в. — президе́нта; Кл.в. — президе́нте; Н.в. мн. — президе́нти)

Президент України зустрівся з Президентом Франції. (Із газети)

Слово «Президент» як назва найвищої державної посади пишеться з великої літери.

Означення: новий, обраний, перший, український та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 2 =