Покуття

Покуття

Поку́ття (с.р.; Р.в. Поку́ття)

Історико-етнографічний район України, що займає частину Івано-Франківської області між ріками Дністер, Черемош та горами Карпатами.

Покуття - давня назва одного з історико-географічних районів України. (Українське народознавство)

Покуття становить східну частину Івано-Франківської області, що включає територію Городенківського, Коломийського, Снятинського та Косівського районів. Назва «Поку́ття», на думку вчених, походить від слова «кут». Таку фігуру утворюють згини рік Дністра, Прута і Черемоша з їх притоками. Українці, що тут живуть, іменуються «покутя́нами» (одн., ч.р. «покутя́нин»; ж.р. — «покутя́нка»).

Власна географічна назва «Поку́ття» використовується в літературних джерелах з 17 століття. У 12-13 столітті територія входила до складу Галицько-Волинського князівства, у 15-18 століттях — до Польщі, потім — до Австрії. 1939 року разом з іншими західноукраїнськими землями приєднана до Української PCP.

Ця місцевість помережана глибокими річковими долинами, горами з печерами, підземними водами. Тут ростуть великі ліси. Люди займаються розведенням тварин, землеробством, обробкою деревини, шкіри та іншими промислами.

Народний одяг покутян багатий на прикраси. Різноманітними за кроєм і вишивками є жіночі сорочки, головні убори. Славиться музичний фольклор, обряди.

Із Покуття походять відомі українські письменники, представники «покутської трійці» Василь Стефаник, Лесь Мартович і Марко Черемшина.

Означення: гарне, мальовниче, рідне та інші.

На фото: учасниці конкурсу краси "Княгиня Покуття 2013 (джерело)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 4 =