Побутове обслуговування (галузь народного господарства)

Побутове обслуговування (галузь народного господарства)

Побутове обслуговування — це галузь народного господарства, підприємства та організації якої надають населенню послуги виробничого й невиробничого характеру. На фото: Будинок побуту в смт Калинівка Васильківського району на Київщині.

ПОБУТОВЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Побутове обслуговування як спеціальна галузь народного господарства виникло на початку 20 століття. На території України створювали артілі, які займалися пошиттям і ремонтом одягу, взуття, виконували слюсарні, точильні та інші роботи. Почали працювати також великі державні підприємства і приймальні пункти.

Із середини 20 століття в кожному місті з’явилися комбінати й павільйони побутового обслуговування: пошиття і лагодження одягу, взуття, виготовлення і ремонту меблів, будівництва й оновлення житла, прання білизни, хімічної чистки, лагодження електроприладів, радіо- і телеапаратури, комп’ютерів тощо.

Побутове обслуговування (галузь народного господарства)

Послуги в перукарні

Основними видами послуг в сучасній Україні є: обслуговування і ремонт автомобілів, офісної та комп’ютерної техніки, ремонт предметів особистого користування і домашнього вжитку, транспорт, пошта і зв’язок, прокат речей та побутових товарів, реклама, соціальна допомога, діяльність у сфері відпочинку і розваг, культури, спорту та інші. Працюють виробниче об’єднання «Укрпобутрадіотехніка», експериментальні заводи, науково-дослідні та конструкторсько-технологічні інститути побутового обслуговування.

Приклад: Побутовим обслуговуванням населення в 17-18 ст. займалися переважно кустарі й ремісники. (Із підручника)

Означення: добре, якісне та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 1 =