Магазин (зм. — магазинчик) — приміщення для роздрібної торгівлі. У минулому і тепер у деяких місцинах магазином називають приміщення для зберігання запасів харчування, боєприпасів, деталей і т. ін.
Синоніми: універмаг, універсам, крамниця, (заст.) комора, (заст.) склад, (діал.) кооператив, (діал.) склеп та інші.
МАГАЗИН
Товари продають у магазинах і дрібних крамницях, зберігають на складах.
Магазини бувають продовольчі, непродовольчі, мішані, спеціальні та універсальні. В універсальних магазинах можна купити всі необхідні речі та продукти харчування. За зонами обслуговування вони поділяються на загальноміські, центральні, районні тощо. В універсальних магазинах практикується самообслуговування: покупці вільно вибирають потрібні товари та продукти.
Як правило, у великих магазинах є один або кілька торгових залів, де відбувається продаж, та інші спеціальні приміщення. Зовні на магазинах кріпляться вивіски, в яких позначають назву, різновид торгового закладу, час роботи магазину, обідню перерву, вихідні.
Чимало назв магазинів уживаються скорочено: продуктовий — «продмаг»; промтоварний — «проммаг»; універсальний — «універмаг»; універсальний із самообслуговуванням — «універсам»; центральний універсальний — «ЦУМ». Книжковий магазин позначають словом «книгарня», комплекс магазинів — словосполученням «торговий центр» («торгово-розважальний комплекс», в англомовних країнах — «молл»). Нині з’явилися великі магазини-склади — «гуртівні», в яких товари продають за оптовими цінами зі знижками.
Означення: овочевий, продуктовий, промисловий, рибний, універсальний, центральний, хлібний та інші.
Приклад: В магазин зайшли купці. (Петро Панч)