Культура — це матеріальні та духовні цінності, створені людьми земної кулі, певним народом. Також «культурою» називається освіченість, вихованість людини; рівень, ступінь досконалості якої-небудь галузі або розумової діяльності.
КУЛЬТУРА
Культура кожного народу поділяється на матеріальну та духовну. До матеріальної культури відносять особливості господарства, житла, одягу, харчування, транспорту та інше. Духовна культура — це мова, усна народна творчість, художня література, музика, живопис, вірування, звичаї, обряди тощо. Духовна і матеріальна культура тісно пов'язані між собою.
Культура українського народу розвивалась в особливих соціально-історичних умовах і взаємодіяла зі світовою культурою. Для української культури характерні: зв'язок язичницької та християнської релігії, високий рівень освіти, поєднання трудового і морального виховання, національні особливості світогляду. Етнічних рис набули житлова, громадська й промислова архітектура, скульптура, живопис, графіка. Великі досягнення мають українці в галузі літератури, музики, театрального та кіномистецтва, науки, охорони здоров'я.
Всесвітньо відомими є імена давньоруських князів-просвітителів Володимира Великого і Ярослава Мудрого, політичного, культурного і церковного діяча Петра Могили, полеміста Івана Вишенського, філософа і письменника Григорія Сковороди, основоположника сучасної української мови та літератури Тараса Шевченка, композитора Миколи Лисенка, співачки Соломії Крушельницької, історика й літературознавця Михайла Грушевського, графіка Георгія Нарбута, режисера Леся Курбаса та інших.
Про самобутність української культури свідчать народні художні промисли, образотворче, музично-пісенне, танцювальне мистецтво, календарні свята й обряди, барвисте вбрання, страви, напої тощо. У багатьох країнах знають Державну заслужену академічну капелу «Думка», Державну капелу бандуристів, Державний заслужений академічний хор імені Г. Верьовки, квартет «Явір» та інші колективи.
«Культурою» називають також рівень розвитку певної галузі або освіченість, вихованість людини.
Приклад: Українська культура складалася впродовж віків. (Із журналу)
Означення: багата, давня, духовна, матеріальна, українська та інші.
Сталі словосполучення:
- Культура поведінки — «правила, яких потрібно дотримуватися у сім'ї, школі, в транспорті, на вулиці та інших громадських місцях».
- Культура мови — «дотримання правил вимови і правопису, наголошення, слововживання, побудови словосполучень і речень».