Клуб (організація)

Клуб (організація)

Клуб — громадська організація, що об'єднує людей певного кола, професій для спільного відпочинку, розваг, занять спортом і т. ін. (спортивний клуб, шаховий клуб тощо).

Також клубом називається культурно-освітня організація, що займається освітою, відпочинком населення; будинок такої організації («будинок культури»).

КЛУБ

У 19 столітті існували дворянські, купецькі, офіцерські, ділові клуби. На початку 20 століття в Києві, Харкові, Одесі, а також у Петербурзі відкрилися українські установи. Вони створювалися, щоб поширювати освіту, культуру, українську мову серед громадськості. При них діяли читальні й бібліотеки, театри, різні гуртки та курси. Народні доми виникали також у містах і селах України. Велике значення мали клуби товариства «Просвіта».

У 20 столітті культурно-освітні організації з’явилися в більшості містечок та сіл для навчання людей грамоті. Пізніше почали споруджувати спеціальні будинки культури. Там знаходилися кінозали, бібліотеки, працювали гуртки, студії, хори тощо.

У наш час популярними стали молодіжні, жіночі установи, клуби ветеранів, ділових людей та інші. Працюють також об’єднання за інтересами: фотоклуби, любителів поезії, образотворчого мистецтва, клуби вихідного дня.

Клуб (організація)

Відомими є Палаци учнівської молоді в багатьох обласних містах, Жовтневий палац, Український дім у Києві, Палац студентів у Дніпрі та інші, що виконують велику культурно-просвітницьку роботу. В Україні нараховується кілька тисяч клубів і будинків культури. Зараз вони потребують підтримки благодійників та держави.

Приклад: Нам би хотілося, щоб у кожному селі, при кожнім клубі та був би хороший драматичний гурток. (Остап Вишня)

У порівнянні: як у клубі — «гамірно, весело».

Означення: жіночий, молодіжний, сільський, спортивний та інші.

На світлинах — сучасний нічний клуб у Харкові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × four =