Житлове господарство

Житлове господарство

Житлове господарство — це галузь господарства, завданням якої є задоволення житлово-побутових потреб населення. На горішній світлині: Вільнюс, Литва.

ЖИТЛОВЕ ГОСПОДАРСТВО

До складу житлово-комунального господарства входять: житлові будинки з усім устаткуванням, ремонтні, будівельні, виробничі, постачальні, транспортні та інші підприємства. Вони допомагають використовувати житловий фонд, проводити його ремонт, постачати людей водою, теплом, газом, обслуговувати міським транспортом, озеленювати населені пункти, встановлювати електроосвітлення, здійснювати ремонт і будівництво міських шляхів, мостів, підземних переходів, прибирання тощо.

Відомо, що у 1917 році тільки в 14 містах на території України було транспортне сполучення, у 55 містах — водопровід, у 15 — каналізація. У середині 20 століття майже всі міста мали водопроводи, каналізаційні та очисні споруди. У 1960 році введено в дію першу дільницю Київського метрополітену, багато нових готелів. Більшість населених пунктів отримали природний газ, електричне освітлення.

Житлове господарство в Україні зараз перебуває у різних формах власності: державній, комунальній, приватній, колективній (власність господарських товариств, кооперативів тощо) та міжнародних організацій і юридичних осіб. Міський житловий фонд на 2002 р. становив 658,4 квадратного метра площі, сільський — 373,3. На одного жителя у місті припадає 20,2 квадратного метра площі, у селі відповідно — 23,7.

Житлове господарство

Макет житлового комплексу «Сонячна Рив'єра» (Лівобережний Київ, 2018 рік)

За даними 2001 року, водопровідну систему мали 449 міст, 790 селищ міського типу, 6616 сільських населених пунктів; каналізацію — 429 міст, 507 селищ, 834 села; постачання природним та скрапленим газом — 448 міст, 862 селища, 26901 сільський населений пункт. У середньому на одного жителя України припадає 20,8 квадратного метра житла (відповідно у місті — 19,4, у селі — 23,8). У 2002 році введено в експлуатацію 6,1 мільйона квадратних метрів житла.

Координацію діяльності житлово-комунального господарства здійснюють виконкоми обласних, районних та міських рад. У багатьох містах уведено централізовану оплату комунальних платежів. Проведено інвентаризацію житлового фонду і прибудинкових територій. Покращується благоустрій міст і сіл.

Наукове вивчення й проектні роботи в галузі житлового господарства здійснюють науково-дослідні, конструкторсько-технологічні, проектні інститути в Києві, Харкові, Одесі.

Приклад: Розвиток житлового господарства у містах здійснюється за планами. (Із газети)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + seven =