Замок (укріплене житло)

Замок (укріплене житло)

Замок — це укріплене житло з оборонними, господарськими спорудами, оточене високим кам'яним муром з кількома вежами. Синоніми: (заст.) двір, кремль, палац, фортеця.

ЗАМОК

Замки будували колись у добре захищених місцях. Їх розташовували здебільшого на підвищеннях, навколо яких були річки, болота, ліси. Головні башти замків оточували високими стінами, валами. Спочатку зводили земляні або дерев'яні укріплення, пізніше — кам'яні, цегляні. На стінах і баштах робили отвори для спостереження і стрільби. Навколо замків при потребі викопували глибокі рови. В'їзні брами і мости цих споруд піднімали на ніч або в разі небезпеки. У такий спосіб охороняли житло феодала, що знаходилося всередині. Там розташовувалися двір або палац князя чи магната, приміщення для залоги, стайні, комори, де тримали зброю та харчі, в'язниця, підземні льохи і колодязь. Серед замкового двору могла бути і церква. Часто будівлі мали підземні ходи, які тяглися на багато кілометрів.

З часом замки втратили значення фортець і перетворилися на красиві заміські палаци. В Україні збереглося багато старовинних замків та окремих башт у містах Ужгород (13 століття), Луцьк (14-16 століття), Хотин (15 століття), Кам’янець-Подільський (15-17 століття), Олесько (16 століття) та інших.

Приклад: У Луцьку височить старовинний замок князя Любарта. (Із журналу)

Означення: величний, давній, князівський, старовинний та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 5 =