Населення (сукупність людей)

Населення (сукупність людей)

Населення — це сукупність людей, які проживають на земній кулі, в якій-небудь країні, області, місті, селі тощо. Синоніми: жителі, мешканці, народонаселення.

НАСЕЛЕННЯ

Населення Землі становить понад 7,3 мільярда чоловік (на 2017 р.). В Україні проживає понад 48 мільйонів 416 тисяч чоловік (за даними на грудень 2001 року). Найбільша кількість — приблизно 37 мільйонів — українці. Крім них — росіяни, білоруси, євреї, болгари, поляки, молдавани, угорці, румуни, греки, татари та інші.

За чисельністю населення Україна посідає 5 місце в Європі (після ФРН, Італії, Великобританії, Північної Ірландії та Франції) та 21 місце у світі. На її частку припадає 7,3 процента населення Європи й 1 відсоток населення Землі. 67,3 процента українців проживають у містах.

Населення (сукупність людей)

Щоб установити кількість населення, проводять переписи: записують усіх людей, які проживають у певній місцевості. Попередній перепис в Україні відбувся в 1989 році. 5-14 грудня 2001 року проходив новий Всеукраїнський перепис населення. Планується проводити такі акції кожні 10 років. Вони дають важливий матеріал для «демогра́фії» — науки, що вивчає населення, всі зміни його стану, розташування, види розселення тощо.

Населення (сукупність людей)

Означення: доросле, міське, сільське та інші.

Приклади:

  • За кількістю та густотою населення міст в Україні перше місце займає Донецька область. (Із довідника)
  • У царській Росії переважна більшість населення була неписьменною («Народна творчість та етнографія», 1957)
  • Населення Запорізької Січі... складалося головним чином з українських козаків (Максим Рильський)
  • Добра половина чоловічого населення села [Жабове] була десь по той бік ворожого фронту (Василь Козаченко)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + three =