Капусняк (страва)

Капусняк (страва)

Капусняк – це страва, зварена переважно з квашеної капусти з додаванням пшона, картоплі, моркви.

КАПУСНЯК

Капусняк можна варити на м'ясному бульйоні або воді. У період зимових М'ясниць його готують з воловиною чи свининою. Навесні та влітку, коли запаси квашеної капусти вичерпуються, страву варять зі свіжої капусти, додаючи «сирівець» — хлібний квас. У піст споживають пісний капусняк, на олії. До бульйону додають кислу капусту, сушені гриби, посічену цибулю. Подаючи на стіл, заправляють сметаною.

Капусняк (страва)

Російський суп «щи» подібний до українського «капусняка», але має суттєву відмінність: в українській страві квашена капуста є неодмінним складником, тоді як у щах допускається використання свіжої білокачанної, савойської капусти, щавелю, шпинату або кропиви.

Означення: добрий, пісний, смачний та інші.

Капусняк (страва)

Приклади:

  • Любить мати варити і всілякі капусняки — з грибами й без грибів, з кашею і без каші, а про різні юшки й говорити не доводиться (Євген Гуцало)
  • Капусняки приготовляють з квашеної капусти (Українські страви)
  • Дуже корисні кислі плоди та овочі, а також вироби з кислих овочів: капусняк запорізький, огірочник по-домашньому, квасок (Українські страви)
  • Вони готували на сніданок капусняк, картопляники з мачанкою та варили свиням «харамуху» (Микола Онуфрійчук)
  • Дівчата поклали на стіл ложки, хлібеня, поставили три великі миски пісного капусняку, а тоді й самі посідали на тім краї столу (Андрій Головко)
  • А тут Векла — підійшла, вклонилась. — Так вам, пане, ваше превосходительство, і капусняку дати, чи вже з самих вареників пробу знімете? (Андрій Головко)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − thirteen =