Батьківщина

Батьківщина

Батьківщина — це країна стосовно до людей, які народилися і проживають в ній; у переносному сенсі — місце походження, зародження чого-небудь.

Синоніми: Вітчизна, рідна країна, (заст.) отчизна, (заст.) родина. Приклад: Батьківщина починається з рідного порога — з батьківської хати. (Прислів'я). Означення: велика, дорога, мала, мила, рідна, славна та інші.

«Батьківщина» — це рідна країна, в якій народилася і проживає людина. Для нас то є Україна. Кожен має також «малу» батьківщину: край, землю, де прийшов у світ, рідне місто або село.

У сучасних умовах Батьківщина пов'язується з поняттям «держава». У такому разі вона охоплює соціальний та державний устрій, систему політичних відносин, культуру, духовні цінності, особливості мови, побуту, звичаїв. Батьківщину визначають також географічні, природні фактори, національні риси.

Слово «Батьківщина» пишеться з великої літери, коли вживається у значенні «вітчизна», «рідна країна», і з малої, — якщо має значення «рідний край».

«Ба́тьківщиною» (із наголосом на першому складі) в українській мові називають спадщину від батьків, яку отримують діти. Ця назва завжди пишеться з малої букви.

Сталий вислів: Нам ба́тьківщини не ділити — «нам нема за що сваритися».

Прислів'я про Батьківщину:

Батьківщина — мати, умій за неї постояти.

В бою за Батьківщину і смерть красна.

Де б не жити, треба Вітчизні служити.

Людина без Батьківщини — як соловей без пісні.

Загадка:  У світі одна, всім потрібна вона. (Батьківщина.)

Фото: Над Дніпром у Києві, 25 червня 2014 р. / Олександр Козубенко, kozubenko.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + 14 =